Giriş

Antalya Genel Eğlence Mekanları

Arama sonucu 6 mekan bulundu…

 Antalya'da bir yerli veya yabancı turist olabilirsiniz. Bölgeye ilk defa geliyorsanız eğer biraz sıkıntı çekmeniz normaldir. Burada turistik alanlar konusunda size yardımcı bir kaynak olacak olursa işleriniz çok daha çabuk son bulur. Bunun için isterseniz biz size yardımcı olabiliriz. Antalya turistik yerler hakkında geniş bilgilere sahibiz ve bizimle çalışan birçok insanın yorumu mevcut. Antalya Keyfi olarak siz turistlerin bölgede en iyi şekilde ikamet etmesini sağlıyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek. Devamında bir şey istiyorsanız ya da bir hedefe sahipseniz, bu kısa sürede hallolacaktır. Site yapısını anlamanız oldukça kolay. Noktaları doğru şekilde anladığınız taktirde her işlemi saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Birçok siteyi baz alacak olursak bu oldukça iyi bir değerdir aslında.

 

Sizlere sadece turistik merkezler hakkında da bilgi vermiyoruz. Tatiliniz nasıl geçecek olursa olsun yardımcı oluyoruz. Tatilinizi lüks içinde değil, dağda bulunan bir kampta geçirmek istiyorsanız, bölgede bulunan sağlam gezgincilerle eşlemenizi sağlayabiliriz. Özellikle su sporlarına yakın olmak istiyorsanız veya tarihi yerlere ilginiz varsa bu bölgelere yakın otelleri sunabiliriz. Bir otelde olmazsa olmaz dediğiniz bir hizmet mevcutsa yine bunu seçmenizi sağlayabiliriz. Bunlar çoğunlukla sergilediğimiz işlemler. Dilerseniz sizlere farklı Antalya turistik yerler tanıtabiliriz. Zaten bölgeler ve mekanları incelerken bir yer hakkında az çok fikir sahibi olmaktasınız. Bu sayede net sonuçlara varmanız daha kolay olacaktır.

Farklı Antalya Turistik Yerler

Maalesef bu açıdan pek fazla seçeneğimiz yok. Ancak kimi seçenekler size etkileyici gelebilir. Farklı 3 – 4 yerden iki tanesi Milattan önceki dönemlere ait. Geriye kalanları da M.S. 11. yüzyıldan itibaren vuku bulmuş. Yani bölgeye Türklerin yerleşmesiyle. Antalya turistik yerler için kafanızda bir plan yoksa, farklı olan bu adresleri ziyaret edebilirsiniz. Bunun için bir listeyle başlayabiliriz.

 

Karain Mağarası

 

Gelişim çağına yer alan ilk insanların Antalya'yı tercih ettiği bilinmekte ve kanıtlanmakta. En eski çağlardan biri olarak adlandırılan taş devrine ait öğeleri burada bulabilirsiniz. Yıl olarak yaklaşık milattan önce 50 bin yıllarına denk gelmekte. Yani günümüzden 52 bin yıl öncesine. Bu mağarada bulunan birçok eski araç ve gereç müzede sergilenmekte.

 

Arkyanda

 

Küçük bir bölüm ancak birçok ulusun Antalya'yı kullanmasına etkili olmuş alanlardan biri. Şehir niteliği taşıdığı gibi sanatsal akımları da görmek mümkün. Bu bağlamda birkaç şeyle karşılaşabilirsiniz. Küçük tiyatro alanları, meydanlar ve daha birçoğu bu şehirde yer almakta.

 

Apollon

 

Antalya'nın Finike ilçesinde yer almasıyla beraber çok farklı bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Bölge uzun yıllar boyunca tapınak olarak kullanılmış. Kısmi olarak günümüze kadar gelmiş ve parça parçada olsa bir çok sanatsal değeri yakalamak mümkün.

 

Kesik Minare

 

Eskiden cami olarak kullanılan bir lokasyonun dönüşmesi ve minarenin yangın sonucu yanarak yarım kalmasından oluşmuştur. Sembolik yerlerden biridir. Küçük bir bölgeye hitap eder ancak belli uzaklıklardan görülebilir. Özellikle bir çok insanın buluşma noktasıdır.

 

Bunlar birçok seçenek arasından sadece öne çıkanlar. Özellikle en eski alanlardan seçmeye çalıştık. Çünkü ne kadar eski olursa, insanların cazibesini o kadar çekmekte. Antalya turistik yerler açısından bakacak olursak, bunun paha biçilemez olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Oluşum Antalya Turistik Yerler

Antalya'da yeni yeni popülerleşen birçok mahalle ve semt mevcut. Bunlar içerisinde yeni oluşum Antalya turistik yerler de mevcut. Sizi daha çok yakın zamana ait turistik yerler çekiyorsa, seçimlerinizi bunlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Hem son 30 – 40 yıllık geçmişte yapılmış yapıtlar mevcut hem de Osmanlının son zamanlarında hayata geçmiş eserler mevcut.

 

Birinci sırada, tarihi saat kulesinden bahsedebiliriz. İzmir'de ki ünlü saat kulesini benzemesiyle beraber Antalya'nın daha çok merkezinde bulunmakta. Kule günümüzde pek de fazla değer görmese de yapıldığı zamanlarda oldukça ilgi çekici konumdaymış. 1901'de biten bu saat kulesinin özelliği bir nevi denizi kesmesi. Bölgenin eskiden liman olması oldukça önemliymiş ve bu saat kulesi de adeta limanı keser gibi.

 

İkinci olarak Minicity'den bahsedebiliriz. Antalya'da ki önemli binaların küçültülmüş hali diyebiliriz. Benzerlerine Ankara ve İstanbul'da rastlamak mümkün. Çok geniş bir alan değil ancak en iyi mimarilerin hepsi orada.

 

Kızlar Sivrisi'de bahsedeceğimiz 3. ve son nokta. Antalya'da kış turizminin sürdüğü birkaç noktadan biri. Kulağa oldukça şaşırtıcı gelse de öyle. 3000 rakımızın üzerindeki dağda kış sporları yapılmakta ve dağ son 30 yılda oldukça popülerleşti.

 

Antalya turistik yerler içerisinden yeni oluşum olarak adlandırabileceğimiz lokasyonlar bu şekilde. Bunların haricinde yine eski zamanlara ait tarihi yerler için turistik değer taşıyan bölgeler isterseniz bizimle bulabilirsiniz.

Gidilmesi Gereken Antalya Turistik Yerler

İnsanlar tüm Antalya tatili boyunca oteline ya da plajına sıkışıp kalabiliyor. Tarihi yerleri gezecek olsa dahi iyi seçimler yapamadığından tatili yarıda kalıyor. Bunların önlenmesi adına birkaç şey yapılabilir. Örneğin gidilmesi gereken turistik yerler için bir sıralama oluşturmamız mümkün. Bu noktaları da insanların en çok beğendiği alanlardan yapacak olursak bir sorun yaşanmayacaktır.

 

Manavgat şelalesi: İnsanların uygarlıklar boyunca burada bulunmalarında ki bir diğer önemli sebepte, akarsuların çokluğu ve verimliliği. Manavgat şelalesi merkezden çok uzak. Ayrıca bir çaya dökülüyor ve çayda plajlarla bağlantılı. Şelale oldukça gür ve sizin birçok eylemi gerçekleştirmenize olanak sağlamakta.

 

Termessos: Yine antik bir oluşum, antik bir kent. Bu kentin özelliği yüksek bir rakımda ki plato üzerine kurulmuş olması. Güney Amerika'da bulunan yerlilerin tamamına yakını da buna dikkat etmekteydi. Denize tepeden bakan şehir birçok unsuru barındırıyor. Tiyatro, pazar, merdivenler gibi gelişmiş birçok şey bulabilirsiniz.

 

Hadrian: Bizans İmparatorluğu Antalya bölgesinde kalıcı bir tavır sergilemeye başladığına Hadiran'ı kurmuş. Şehir zamanla tahrip olsa da şehrin kapısı olduğu gibi kalmış. Bir kemer mantığında olan ve 1 i kullanılabilir 3 kapıya sahip olan bölge oldukça inanılmaz. Dönem boyunca kral vb. birçok üst kişinin burada yaşadığı düşünülmekte.

 

Bu yerler sizi oldukça şaşkına çevirecektir. Bu tarzda sayabileceğimiz Aspendos, Side gibi alanlar mevcuttur. Ancak gerek Hadrian kapısı gerekse Termessos dönemlerine ait çok fazla ilgi çekici öğe mevcuttur.

Merkez Antalya Turistik Yerler

Antalya'nın merkezinde kalıyorsanız ve turistik öğeler için çok fazla açılmak istemiyorsanız bölge boyunca kalabilirsiniz. Merkez Antalya turistik yerler sayısı az olsa da bir gün de en iyilerini gezebileceksinizdir. Henüz Osmanlı yokken oluşturulmuş yapıtlardan biri Andızlı camiidir. Cami günümüzde ki ve döneminde ki camilerden oldukça farklıdır. Uzun tüneller gibi eski yapılara sahiptir. Tam olarak 1277 yılında yaptırılmıştır.

 

Akbeşe Sultan Mescidi'de oldukça küçük ancak tarih kokan bir lokasyondur. Kubbe ve kemer anlamında oldukça gelişmiş yapıtlardan biridir. Mescid bölgede ki sayılı bir kaç eğitim noktasından biridir. Uzun yıllar boyunca başarılı birçok kişinin bu medreseden çıktığı bilinmektedir.

 

Merkez için Antalya turistik yerlerine birkaç adres daha eklendiğinde son bulacaktır. O yüzdem biz sizlere 2 tanesini verdik. Antalya'da güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız bu adresleri ziyaret edebilirsiniz. AntalyaKeyfi.com'a girerek tatiliniz için farklı fikirlere de ulaşmanız mümkün. İster bizimle olsun ister farklı bir aracılıkla olsun önemli değil. Gerçekten yaşanmış bir tatile sahip olmalısınız. Bunun içinde yukarıda önerdiğimiz turistik yerler oldukça önemlidir.

Antalyakeyfi.com 973 mekan
513 otel
Haber listemize kaydolun, kampanya ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun :
Copyright © 2020. Tüm hakları saklıdır. Antalyakeyfi.com
design & technology by nette interactive