Arama sonucu 22 mekan bulundu…
BÖLGE
KATEGORİ
MEKAN ARA

Antalya Plajları


Gezilecek ve tarihi yerler dışında Antalya aynı zamanda büyük önem taşır. Özellikle hafta sonları çevre illerden de gelen yerli turistler ile deniz turizmi bir hayli artar. Antalya'da kullanılabilen toplam 7 plaj mevcuttur. Plajların çoğu birbirine uzaktır ancak birkaç tanesi birbirine yakın yerlerdedir.


Plajlar Antalya'nın başından sonuna kadar uzanır. Antalya plajları ülkemizde bulunan diğer plajlara oranla daha berraktır. Özellikle yukarıdan bakıldığında dahi suyun dibi görülebilir.


Kimi plajlar neredeyse direkt olarak akarsularla bağlantılıdır. Bu yüzden bu bölgede balık yemek istediğinizde sıkça tatlı su balığı bulabilirsiniz. Tüm plajların güvenliği belediye tarafından sağlandığı gibi tuz oranı, kirlilik seviyesi vb.konularda belediyeler tarafından sıkça kontrol edilmektedir. Değerlerden birinin sorunla karşılaşması durumunda plajlar kullanıma kapatılır.


Bununla beraber plajlar yılın en az 300 günü kullanılabilir durumdadır. Konyaaltı ve Kleopatra plajları kışında kullanma açıktır. Tatil köylerinin ve merkezlerinin özellikle Konyaaltı bölgesinde yer aldığını düşünürsek, bu plajlar çoğu zaman oldukça kalabalık olacaktır. Ancak Phaselis plajı gibi alanlar her zamankine oranla daha sakin olacaktır.


En iyi Antalya plajları için bir liste yapmamız gerekirse, özellikle 3 plajı bu listeye dahil edebiliriz. Tüm plajları günü birlik ya da uzun süreli kullanabilirsiniz.


En küçük plajlar dahi 1 kilometreye yakındır. O yüzden çok uzun süreler boyunca plaj enleminde kalabilirsiniz. Bu plajı bulmanızı kolaylaştıran bir etken olduğu gibi plajı kaybetmenizi de kolaylaştıracaktır.


En İyi Antalya Plajları


Şehrin 7 plajı da oldukça kalitelidir. Hepsinde değerler normal olup yılın büyük bölümünde kullanılabilirler. Ancak bu plajlardan 3 tanesi ayrı bir değere sahiptir. Bunu anlamanız için plajlarda bulunmanıza gerek yoktur. Resimlerle bile bunu anlamanız mümkün. Antalyadaki plajlar içerisinden bizi ilk olarak Konyaaltı plajı karşılamakta.


Gösterilen : 1-10 / 22

Antalya Plajları


  • Konyaaltı Plajı:
  • Plaj ülkemizin en ünlü plajlarından biridir ve oldukça geniş bir alana sahiptir. Plaj; otellere, ormanlara, antik kentlere yakın olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Bir halk plajı olsa da, plaj boyunca yürütülen birçok çalışma görmeniz mümkün. Plaj kendi alanında birçok ekipmana sahiptir. Sayısız soyunma odaları ve duş kabinleri yer almaktadır. Bu alanların kullanımları da ücretsizdir.


  • Damlataş Plajı:
  • Diğer plajlara oranla biraz daha doğuda kalmaktadır. Metropolden arınmış bir bölgedir ve arka sıra boyunca uzanan yerleşkeler mevcuttur. Tarihi ürünlerin satıldığı dükkanlar, lokantalar, oteller ve daha bir çoğuyla karşılaşabilirsiniz .Bu plajda diğerleri gibi oldukça uzundur. Yan tarafları çeşitli sırtlara sahiptir. Dalış yapmak için ideal bir bölge olmasa da pek çok değişik şeyle karşılaşabilirsiniz.


  • Kleopatra Plajı:
  • Dünyada ki tüm plajlardan farklıdır. Küçük de olsa bir adacığa sahiptir ve belli bir düzeni yoktur. Zig zag şeklinde ilerlemektedir. Direkt olarak akarsuyla bağlantısı vardır. Suyu çok temizdir. Baktığınızda dibi görmeniz zor değildir. Yosun yoğunluğu biraz fazladır ve birçok canlıya ev sahipliği yapar. Bölgede değişik plajlara rastlamak mümkündür. Plaj boyunca su derinleşse bile kara parçalarıyla karşılaşırsınız.


  • Antalya plajları

arasından en iyi 3'ü bu şekilde. Diğer plajlarında kendilerine göre artı ve eksileri mevcut olabilir. Ancak bunlar her zaman en popülerleridir.


Geniş Antalya Plajları


Büyüklük bakımından da bazı plajlar ön plana çıkıyor. Dalış veya çeşitli sebeplerden ötürü geniş plajlara ihtiyacınız varsa, size birkaç tane sunabiliriz. Geniş Antalya plajları minimum 2 kilometre uzunluktadır. Bununla beraber bazıları çift taraflı olabilir. Her plaj arka bölgede geniş otellere, dükkanlara ve daha fazlasına sahiptir. Bölgede ki bir otele yerleşip plajların keyfini çıkartabilirsiniz.


Mavi Bayrak Plajı


Sahil aynı zamanda Mavi Bayraklı olarak da bilinir. İnce bir çizgi üzerinde çift taraflı bir plajdır. Şehirden bir hayli uzaktır. Yılın çoğu zamanı sıcak geçinen bir bölgedir. Kıyıya dik dağlar kendini sıkça belirtmekte. Bununla beraber dalış için pek ideal değildir ancak dalışlar yapılmaktadır. Tekne, bot vb. şeylerin kullanımı da oldukça azdır.


Damlataş Plajı

En iyi plajlardan biri olmasıyla beraber, kilometrelerce uzunluğa sahiptir. Plajın çevresi kapalıdır. Bu yüzden yine Mavi Bayrak gibi tekne ve bot kullanımı azdır. Ancak alabildiğine uzanan bir alana sahip olduğu için keyfinize göre ilerleyebilirsiniz. Damlataş plajı ile Kleopatra plajı dik uzanan bir dağla ayrılmaktadır. İkisi bir sayılırsa, Türkiye'nin en uzun plajlarından biri olacaktır.


Lara Plajı

Çok sert bir kumsala sahiptir. Deniz diğer tüm Antalya plajlarına oranla daha serttir. Ancak sıcaklık bakımından ideal bir konumdadır. Gerçekten farklı bir deniz deneyimi yaşamak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.


Antalya plajları içerisinden, Konyaaltı'da oldukça geniştir. Ancak kullanımı bu sahillere oranla daha azdır. O yüzden en geniş kategorisine dahil edemeyiz. Son %25'lik bölümü yaz ayları hariç hiç değer görmemektedir.


Küçük Antalya Plajları

Gerek güneyde, gerekse doğuda çoğu plaj büyük ve geniştir. Hem enine hem de boyuna ilerlemişlerdir. Ancak yine de küçük Antalya plajları ile karşılaşmak mümkündür. Küçük oldukları için arka bölgelerde pek fazla işletme bulunmamaktadır. Bu yüzden plajlara ulaşımı araçlarınızla sağlamanız gerekir.


Ulaş plajı burada listemizin ilk sırasında geliyor. Alanya'ya bağlı iki küçük plajdan biri. Sert kayalıklara sahip ancak tarihi bir plaj. Oldukça uzun yıllardan beri kullanılmakta. Özellikle kayalıklardan atlamak istiyorsanız ya da çeşitli heyecanlı anlar yaşamak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.


Yine Alanya'da bulunan ve Ulaş'a birkaç kilometre uzaklığında bulunan diğer bir plajda Alanya Doğu plajıdır. Biraz daha doğuda bulunduğu için suyu oldukça soğuktur. Yaz ayları için vazgeçilmezdir. Tüm plajlar arasında da en az derinliğe sahip olan plajdır. Özellikle bir aile tatili yapıyorsanız ya da çocuklarında rahatlıkla oynayabileceği bir plaj arıyorsanız sizin için idealdir.


Bunun yanında Kaputaş plajıda oldukça küçük ve güzeldir. Ancak diğer Antalya plajları kadar sığ değildir. Fazla derinliğe sahip olduğu için sadece profesyonel yüzücüler tercih etmektedir.


Tarihi Antalya Plajları

2. plajın, özellikle tarihi değere sahip olduğu bilinmektedir. Tarihi Antalya plajları hem sığ hem de derin plajlardır. Birbirlerini tamamladıkları gibi pek de uzak değillerdir. Bölgelerin M.Ö. yüzyıllarda sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Bunlardan ilki sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Kleopatra plajıdır. Mısır Kraliçesi'nin kullandığı Mısırlı kaynaklarda yer almaktadır. Çok derin bir plaj olduğu için sadece yetişkin kullanımına açıktır. Çocuklara uygun olmasa dahi kesişim alanının sığlığı yüksek olduğundan, tecrübesiz herkes bu bölgeyi tercih edebilir.


İkinci plajda Ulaş plajıdır. Antik dönemde sıkça kullanıldığı tahmin edilmektedir. Çünkü şehir merkezine doğru yukarı bir çıkışa sahiptir. Eğim üzerinde tarihi birkaç kalıntı bulmak mümkün ancak hiçbiri kanıt niteliğine sahip değildir. Kayalık bir bölge ve bölge çevresinde heykellere ya da heykel kalıntılarına rastlamak mümkündür. Gerek Antik Yunan gerekse Bizans, bu bölgeyi çok farklı bir şekilde kullanmıştır.


Hala Antalya plajları arasından nasıl bir plaj seçeceğinize karar veremiyorsanız, şansınızı direkt olarak en popülerden yana kullanabilirsiniz. Yine de tercihinizi ihtiyaçlarınıza ve durumlarınıza özel olarak yapmanız gerekir. Yani 18 yaşından küçük bireyler için Kleopatra plajı tehlikelidir, bu durumda bir ailenin daha çok Konyaaltı gibi plajları tercih etmesi gerekir. Bu tarz şeylere dikkat ettikten sonra, gerçekten çok iyi bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Her plaj adeta ayrı bir güzelliktir. Bu 7 plaj dışında birçok plaj daha bulunmaktadır. Ancak kullanılması tavsiye edilmez.


Ne alanda olursa olsun, kimi kriterlere sahipseniz bu 7 plajdan illa ki biri tüm kriterlerinizi sağlayacak niteliktedir. Antalya plajları içinden en iyisini ya da en iyilerini seçmek istiyorsanız 7 seçenekten birini değerlendirmeniz şarttır. Plaj hakkında gerçeklik değeri yüksek yorumlar istiyorsanız, sitemiz dahil diğer Antalya tatil sitelerini gezerek, plajlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yorumlar direkt olarak plaj kullanıcılarından geldiği için herhangi bir yanlışlık oluşmayacaktır. Tatili sadece plaj amaçlı gerçekleştiriyorsanız otel vb. konularda ki seçimlerinizi yine sitemiz aracılığıyla yapabilirsiniz.
Antalya Plajları
★★★★★
5 Değerlendirme
Ortalama 5 5.00

Antalyakeyfi.com 940 mekan
513 otel
Haber listemize kaydolun, kampanya ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun :
Copyright © 2016. Tüm hakları saklıdır. Antalyakeyfi.com
design & technology by nette interactive