Arama sonucu 124 mekan bulundu…
BÖLGE
KATEGORİ
MEKAN ARA

Antalya Gece Kulüpleri


Gece kulüpleri açısından Antalya'yı inceleyecek olursak oldukça başarılı sonuçlara çıkabiliriz. Öyle ki bu alanda en iyi 3 şehirden biri olduğunu bile söylememiz mümkün. İstanbul'un gerisinde olsa da kesinlikle İzmir'in önüne geçecektir. Antalya'nın bu alanda ki en iyi özelliği oldukça farklıdır olmasıdır. Yani İzmir'de monotonlaşmış gecelerle karşılaşabilirsiniz ancak Antalya'da her gün farklıdır.


Bunun için söz konusu Antalya gece kulüpleri olduğunda biraz tavsiye olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bölgeyi çok iyi bir şekilde bilmiyorsanız ya da istediğiniz gece kulübü özellikleri için net adreslere sahip değilseniz biraz araştırma yapmanız gerekir. Antalya'nın her bölgesi de farklıdır zaten. Örneğin merkez içerisinde kaliteli kulüpler bulamazsınız. Ancak gerek Alanya'da gerekse Kemer'de çok iyi kulüplere denk gelirsiniz.


Bunun ayrımını yapmak oldukça zordur. Bölgeyi iyi tanımıyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Antalya'da iyi bir gece hayatı yaşamak isteyen herkesin düştüğü bir takım sıkıntılar da yok değil. Bunlar büyük oranda nasıl bir gece istediğini bilemeyen kişilerden oluşmakta.


Şehre bağlı ilçelerin tamamına yakının da gece kulüpleri bulabilirsiniz. Ama en iyi kulüpler çoğunlukla deniz yakınlarında bulunmakta. Eğer enerjinin yüksek olduğu kulüplerden yana tercih yapmak istiyorsanız seçenekleriniz oldukça dar. Çünkü bu alanda sadece 2 kulüp karşılıyor bizi. En iyi Antalya gece kulüpleri de aslında size bir tık uzaklıkta. İnternetten harita üzerinde ki yerini bulup GPS ile bölgeye ulaşabilirsiniz.


En İyi Antalya Gece Kulüpleri


Burada antlaya gece kulüpleri arasından en iyi iki tanesini ele alacağız. Yukarıda bahsettiğimiz gibi özellikle en iyi 2 tanesinden bahsedeceğiz. Antalya'da bulunan 2 iyi kulüpte kemerde. İkisinin uzaklığı bir biriyle oldukça ideal ve clubün taşıyabileceği tüm özellikleri taşımaktalar. Normal günlerde ve hafta sonlarında oldukça dolu mekanlar. Bunlarla beraber özel günlerde de değerleri bir hayli artmakta. Listeye ilk olarak Inferno ile başlamamız gerekir.


Inferno için Türkiye'nin en iyi kulübü diyebiliriz. Türkiye genelinde benzer isimle birçok kulüp açılmış olsa da hiçbiri Inferno kadar iyi değildir.


Eğer DJ kürsüsüne bakarsanız, sanatçıların yabancı olduğunu da fark edebilirsiniz. Bu açıda ki en önemli nokta DJ'lerin aynı zamanda Amerika'da veya Avrupa'da oldukça popüler olması. Kimilerini daha önce şarkılarıyla dinlemiş bile olabilirsiniz. Köpük ve su etkinliklerinen tutunda tek shot etkinliklerine kadar birçok yeni şey düzenlenmekte. Böylesine bir eğlence isteyen herkes tercih etmeli.


Bir diğeri ise Auro Club Kemer. Kapasite bakımından Inferno'dan daha geniş. DJ anlayışı da aslında oldukça farklı. Genelde birden fazla DJ yer almakta ve karışımlar sürekli çalmakta. Inferno'nun aksine daha az bir etkinlik anlayışına sahip olduğunu söyleyebiliriz.


Gösterilen : 1-10 / 124

Eski Antalya Gece Kulüpleri


Gece kulübü kültürü ülkemize yabancı turizmiyle girdi. Buda daha çok 80'lerden sonra patlak verdi. Ülkemizde ki en eski gece kulüpleri 30 – 35 yıllık bir geçmişe sahip. Eski Antalya gece kulüpleri aradığınızda çok az seçenekle karşılaşırsınız. Genelde en popülerleri en eskileridir. Bu yüzden bizi ilk sırada Tudors Pub karşılıyor. İsim İngiltere'de ki Tudors'dan gelmekte. Kulüp tam bir öğrenci mekanı ve ilk açıldığı zamandan buyana bu bölgedeki üniversite öğrencileri için uğrak bir mekan. Kulüpte çoğu akşam Cem Adrianla karşılaşabilirsiniz.


Şimdi sırada küçük ve kaleiçinde ki birkaç değerli mekandan biri mevcut. Simurg Bar'dah bahsetmekteyiz. Üstü ve çevreleri açık olduğu için ne alkol konusunda ne de sigara konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Kulübün özelliği Kaleiçi bölgesinde uzun bir süredir yer alıyor olması. Aynı zamanda canlı müzik ve sahneye sahip.


Son olarak Diyojen Meyhanesinden de bahsedebiliriz. Tam olarak bir gece kulübü olmasa da, bölgede ki en eski meyhanelerden biri. Bu yüzden ister istemez eski statüsüne giriyor. 70'lerin sanatçılarından başlayıp günümüze kadar da sürmekte.


Bir de normalliğin tam tersinde yer alan kulüpler söz konusu. Değişik Antalya gece kulüpleri dediğimiz zaman bölge özellikle güney kesimde ki birkaç mekana önem verir. Bu alanlar gerçekten de çok farklıdır. Öğrencilere rastlayabileceğiniz gibi yaşlı ancak genç hisseden insanlara da rastlayabilirsiniz. Nasıl bir şey istediğiniz, ne istediğiniz oldukça farklı olabilir. Ama bu Antalya'da imkansız değil.


Kale içinde bir yukarı bahsettiğimiz Simurg Bar mevcut birde Up Shot Bar. Çoğu zaman Up ismiylede tanınmakta. Tarihi bir adresin modernleştirilmesiyle oluşturulmuş bir mekan. Gece yarısına kadar hiç kimseyi bulamazsınız. Ancak gece yarısından sonra oturacak yer bulursanız şanslısınız demektir. Shot bakımından çok farklıdır. Tek bardakta sizi zorlayabilecek shotlar mevcuttur. DJ konusunda da kötü olduğu söylenemez.


Birde Nicci Antalya var. Unutulmaması gereken adreslerden. Pahalı bir mekan ancak tabi ki kaliteli bir hizmet sunmakta. Küçük bir alana sıkışıp kalmış gibi gözükse de oldukça geniştir. Cafe & bar tarzında bir bölüme rastlayabileceğiniz gibi arka bölümde bir meyhane ya da fasıla rastlayabilirsiniz. Birçok şeyin iç içe olduğu bir kulüptür. Antalya gece kulüpleri incelenirse eğer, hiç birinin bu bar gibi olmayacağı açıktır.


Sakin Antalya Gece Kulüpleri


Gece kulübü dediğimizde her ne kadar yüksek sesli mekanlar dikkat çekiyor olsa da kimileri sessiz bir barda normal saatler geçirmek isteyebilir. Bunlar içinde açılmış alanlar mevcuttur. Sakin Antalya gece kulüpleri aynı zamanda birçok niteliğe sahip olacaktır. Obua gibi daha önce hiç duymadığınız bir enstrumanla karşılaşabilirsiniz ya da arka planda hafif bir müzik yer alabilir.


Sess Antalya bu bahsettiğimiz adreslerin ilk sırasında gelir. Yeni oluşum merkezlerden biri. 2 kişi ya da tek kişi duracaksanız tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden. Gece boyunca farklı şeylere tanık olabilirsiniz. Ancak çoğunlukla duyacağınız ses diğer insanların fısıltıları ya da tabak çanak sesleri olacaktır. Buda diğer birçok mekana göre iyi demektir.

Bu alanda ikinci bir mekan ise Sponge Pub. Bireysel şarkıcılardan çok grupların bu sahnede yer aldığını söyleyebiliriz. Yeni grupların yükselmesini de önemli bir platform. Her zaman duyduğunuz müziklerden sıkıldıysanız ve sakin bir yere ihtiyacınız varsa, Sponge size iyi gelecektir. Antalya gece kulüpleri çoğunlukla tekil kişilere yer verir. Ancak Sponge grupları önemser.


Meyhane Konseptinde Antalya Gece Kulüpleri

Gece kulübü ihtiyacının illa club ya da bar şeklinde olmasına gerek yok. Meyhane görünümüne sahip gece kulüpleri de bulunabilir. Meyhane konseptinde Antalya gece kulüpleri birkaç tane ile sınırlıdır maalesef. Çoğu efkar bir tatda olacağı için sizi memnun etmeyecektir. Yaklaşık 3- 4 yıl kadar önce açılan Bi' Büyük Meyhane, bu tarifimize en çok uyan adrestir. İsmi her ne kadar meyhane olsa da masalar, garsonlar ve diğer birçok detaylar meyhaneden uzak. Ancak yiyecek ve içecekler tamamıyla bu konseptte.


Doyma Meyhane'de az çok buna yakındır. Kapalı değil açık bir ortama sahiptir. Şenliklerle karşılaşabilirsiniz ve akşamların tamamına yakında canlı müzik vardır. Gecenin ilerleyen saatleri meyhanenin önü adeta bir pist olabilir.


Antalya gece kulüpleri için bunlar vazgeçilmez değerlerdir. Sizde gecenizi istediğiniz gibi yaşamak istiyorsanız bu mekanlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer ki mekanlardan hiçbiri istediğiniz ya da planladığınız gibi değilse daha da açılmanız gerekecektir. Bunun içinde Antalya'nın iç bölgeleri değer kazanacaktır. Aynı zamanda ilerlediğinizi düşünecek olursak fiyatlar ve eğlencede azalacaktır. Sizlere listelediğimiz tüm mekanlar Antalya'nın en iyileridir. Onlardan birini seçmeye özen göstermelisiniz.
Antalya Gece Kulüpleri
★★★★★
5 Değerlendirme
Ortalama 5 5.00

Antalyakeyfi.com 940 mekan
513 otel
Haber listemize kaydolun, kampanya ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun :
Copyright © 2016. Tüm hakları saklıdır. Antalyakeyfi.com
design & technology by nette interactive